19.11.2016 Geri
Doğuş İnşaat’ın tek yüklenici olarak yapımını üstlendiği Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy Metrosu Projesi, İstanbul’da düzenlenen “TBM DİGs 2016”da ele alınan önemli projeler arasında yerini aldı.

Tünelcilik Derneği tarafından 16-18 Kasım tarihlerinde Steigenberger Hotel Maslak’ta düzenlenen ve tünel delme makinasıyla zor zeminlerde gerçekleştirilen örnek projeleri ve bu zorluklara karşı geliştirilen teknolojik çözümleri konu alan “TBM DİGs 2016”da (Tunnel Boring Machines in Difficult Grounds) ele alınan Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy Metrosu Projesi, dünya çapında dikkat çeken referans projeler arasında gösterildi.

Zorlu koşullarda TBM Tünelciliği alanında know-how’ı artırmayı hedefleyen konferansta; “ÜÜÇ Metro Projesi-Üsküdar Meydanı TBM Geçişi” konulu makale ile Doğuş İnşaat, proje istasyonlarındaki zor arazilerin karakterizasyonu, gerçekleştirdiği arazi gözlemleri ve vaka analizleri, fiziksel ve laboratuar deneyleri, sayısal modelleme teknikleri, planlama, tasarım, izleme-ölçüm, TBM tasarımı ve kurulumu, tünel tahkimat tasarımı, aletli ölçümler ve risk yönetimi gibi çok geniş bir yelpazede bilgi paylaşımında bulundu.

Etkinliğin ilki 18-20 Kasım 2015 tarihinde Singapur’da gerçekleşmişti. Çin’in Wuhan şehri, etkinliğin üçüncüsüne ev sahipliği yapacak.