Doğuş İnşaat ve Ticaret A.Ş, 1951’den bugüne inşaat ve müteahhitlik sektöründe gerçekleştirdiği toplam değeri 30,5 milyar doları aşan 250’den fazla alt ve üstyapı projesiyle, dünyanın en itibarlı şirketlerinden biridir. Uluslararası şirketlerle kurduğu ortak girişim ve konsorsiyumlar ile yerini her geçen gün daha da güçlendiren Doğuş İnşaat, yalnızca Türkiye’de değil, Orta Doğu, Kuzey Afrika, Doğu Avrupa ve Körfez ülkelerinde de mega projeleri hayata geçirmektedir. Doğuş İnşaat, müteahhitlik şirketlerinin bir önceki yıl elde ettikleri yurt dışı proje gelirlerine göre ENR tarafından her sene belirlenen “Dünyanın En Büyük 250 İnşaat Firması” sıralamasında 2003 yılından beri yer almaktadır.

Doğuş İnşaat’ın farklı uzmanlık alanlarını içeren kapsamlı portföyü; 1.540 km’lik yol, 52 km’lik köprü ve viyadük, 485 km’lik metro ve tünel, toplamda 3.350 MW elektrik üreten 21 baraj ve hidroelektrik santralı gibi altyapı projeleri dışında, metro projeleri kapsamındaki istasyonlar da dahil toplam 3,45 milyon metre karelik bir inşa hacmine sahip alışveriş ve eğlence merkezi, ofis, yaşam ve endüstriyel alan projelerini de içermektedir. Ayrıca Şirket, Doğuş Grubu gayrimenkul yatırımları kapsamında 2.6 milyon metre karelik inşa alanına sahip bina yapımı gerçekleştirmiştir.

Great Place to Work® Institute tarafından 50-500 çalışan sayısı kategorisindeki şirketler arasında çeşitli yıllarda yapılan araştırmalara göre Doğuş İnşaat, üstün İnsan Kaynakları Uygulamaları ve çalışanlarına sağladığı güvenli çalışma ortamıyla, “Türkiye’nin En İyi İşvereni” seçilen 10 şirketten biri olmaya ve “İş Sağlığı ve İş Güvenliği Özel Ödülü”nü almaya hak kazanmıştır.

Dünyanın önde gelen bağımsız sınıflandırma kurumu BSI tarafından denetlenen Doğuş İnşaat, 
ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 45001:2018 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi ve 
ISO 14001:2015 Çevre Yönetim Sistemi sertifikaları almaya hak kazanmıştır. Bu sertifikalar; yurt içi ve yurt dışı her türlü inşaat projelerine yönelik tasarım, ikmal, yapım, tesisat, montaj ve devreye almayı içeren genel müteahhitlik ve proje yönetimini kapsamaktadır.