10.03.2020 Geri
Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren Demiryolu'nun İlk Test Sürüşü Gerçekleşti

Doğuş İnşaat'ın "Kayaş-Yerköy Yüksek Hızlı Tren Projesi, Üstyapı ve Elektromekanik İşleri" kapsamında yapımında yer aldığı Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren Demiryolu'nun ilk test sürüşü, T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Sayın Cahit Turhan ve Doğuş Grubu Üst Düzey Yöneticilerinin katılımlarıyla 05.03.2020 tarihinde Kırıkkale'de başarıyla gerçekleştirildi.

İlk test sürüşü; Doğuş İnşaat'ın proje kapsamında yapımını gerçekleştirdiği Kayaş-Yerköy kesiminin 90'ıncı kilometresinde başlayıp, 104'üncü kilometresinde başarıyla tamamlandı. Törene, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan ve Doğuş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Akhan​​ katılım sağladı. Kırıkkale'nin Balışeyh ilçesinde gerçekleşen test sürüşüne, Doğuş İnşaat Genel Müdür Tolga Akkaş ve Genel Müdür Yardımcısı Bülent Eşiyok'un yanı sıra T.C.D.D Genel Müdürü Ali İhsan Uygun, T.C.D.D Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürü Kamuran Yazıcı, Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, Balışeyh Kaymakamı Kübra Kaplan, Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Balışeyh Belediye Başkanı Ali Dedelioğlu eşlik etti.

Doğuş İnşaat, "Kayaş-Yerköy Yüksek Hızlı Demiryolu Projesi, Üstyapı ve Elektromekanik İşleri" projesi kapsamında; Ankara Kumanda Merkezi ve yaklaşık 152 km uzunluğundaki hattın inşası, Elmadağ ve Kırıkkale istasyon binalarının yapımı ve işletmeye alınması ile hat üstyapı işlerine ek olarak elektrifikasyon, sinyalizasyon, telekomünikasyon ve destek sistemlerinin tedariği işlerinin yapımını gerçekleştiriyor.