06.10.2018 Geri
Doğuş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Gönül Talu, 4-5 Ekim tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenlenen II. Uluslararası Metrorail Forumu'na katılım sağladı. Talu, özel sektör ve devlet kanadından pek çok katılımcıyı bir araya getiren forumun açılış konuşmasını gerçekleştirdi.

Son 15 yılda büyük atılım!

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı himayesinde; Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü, TCDD, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi desteğiyle gerçekleşen forumun teması “Güçlü Türkiye'nin 2023 Hedefi: Yerli ve Milli Raylı Sistemler" oldu. Forumda açılış konuşmalarından birini gerçekleştiren Gönül Talu, “Uzun bir dönem raylı sistemler Türkiye'de ihmal edildi. Ancak son 15 yılda demiryollarında büyük bir atılım gerçekleştirildi. Ulaşım ve trafik problemlerinin çözümü ancak toplu taşıma sistemlerinin yaygınlaştırılması ile mümkün" dedi.

Hem Yüklenici'ye Hem de İşveren'e Büyük Maliyet!

Özellikle metro konusunda Türk müteaahhitlerin yaptıkları projelerle yurt içi ve yurt dışında çok fazla tecrübe kazandığını belirten Talu: “Bu tecrübelerden yola çıkarak sizlerden dileğimiz; finansmanı ve projesi netleşmeyen hiçbir işe başlanmaması. Bunun hem yükleniciye hem de işverene çok büyük maliyetlere sebep olduğunu gördük ve yaşadık" diyerek konuşmasını tamamladı.