06.06.2017 Geri
Yapımını gerçekleştirdiği Tokat-Niksar Yolu Projesi kapsamında; Doğuş-YDA Adi Ortaklığı, çevre alanında gösterdiği duyarlılık ile “Çevre Beratı” almaya hak kazandı.

Doğuş İnşaat, bugünkü ve gelecek nesillerin hak ve yararlarını göz önünde bulundurarak ekolojik dengeyi korumanın ve çevreye yatırım yapmanın her bilinçli birey için olduğu kadar her ticari kuruluş için de önemli bir yükümlülük olduğuna inanır. Bu bakış açısıyla, Doğuş-YDA Adi Ortaklığı olarak yapımını gerçekleştirdiği Tokat-Niksar Yolu Projesi’nde “Çevrenin Korunması, Geliştirilmesi, Çevre Kirliliğinin Önlenmesi ve Çevre Bilincinin Yaygınlaştırılması” konularında gösterdiği duyarlı yaklaşım ve üstün uygulamalarıyla Tokat Valiliği tarafından “Çevre Beratı” ile ödüllendirildi. 5 Haziran 2017 Dünya Çevre Günü’nde gerçekleştirilen törende bu ödül, Tokat Vali Yardımcısı Mehmet Suphi Küsbeci tarafından Proje Müdürü’ne takdim edildi.

Tokat-Niksar Yolu Projesi, Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yaklaşık 462 Milyon TL proje bedeliyle ihale edilmiş ve 15 Mayıs 2013 tarihinde Doğuş-YDA Adi Ortaklığı’nca kazanılmıştı. Yapımına 30 Mayıs 2013 tarihinde başlanan yol projesi kapsamında; yolun geometrisi düzeltilerek 54 km’lik mevcut yol 49 km'ye indirilecektir. Proje, aynı zamanda toprak işleri, sanat yapıları, köprüler ve üstyapı işlerini de içermektedir.