27.04.2018 Geri
Doğuş İnşaat, “Geleceğin Sürdürülebilir Şehirlerinde Yer Altı Yapılarının Rolü" temasıyla Dubai Dünya Ticaret Merkezi'nde düzenlenen WTC 2018’e (ITA-AITES Dünya Tünelcilik Kongresi) katılım sağladı.

Doğuş İnşaat, Uluslararası Tünelcilik ve Yer Altı Yapıları Birliği (International Tunnelling and Underground Space Association (ITA-AITES) tarafından 21-26 Nisan 2018 tarihlerinde “Geleceğin Sürdürülebilir Şehirlerinde Yer Altı Yapılarının Rolü" temasıyla Dubai Dünya Ticaret Merkezi'nde düzenlenen ve dünyanın en önde gelen tünelcilik kongresi WTC 2018’e altıncı kez katılım sağladı.

Etkinlik çerçevesinde 25 Nisan’da gerçekleştirilen “TBM Örnek Vaka Çalışması” ana konulu panelde, Proje Müdür Yardımcısı Serdar Şavk ve Yapım Müdürü Murat Hızel tarafından hazırlanan bildiri, sunum yapmaya hak kazanmıştı. Doğuş İnşaat'ın tek yüklenici olarak yapımını üstlendiği Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy Metro Projesi’nin son 300 metresinde kullanılan yapım teknikleri, “Tarihi Üsküdar Meydanı Altında TBM ile Tünel Yapımı" başlığıyla Proje Müdür Yardımcısı Serdar Şavk tarafından anlatıldı.

Doğuş İnşaat İcra Kurulu Üyesi, Doğuş İnşaat yetkilileri, kamu sektörü üst düzey temsilcilerinin yanı sıra tünel ve yer altı yapıları konusunda profesyoneller ve sektördeki en son trendleri ve yenilikleri paylaşmak üzere 2000'e yakın mühendis, etkinlik için dünyanın en kozmopolit şehri Dubai’de bir araya geldi.

Doha, Dubai, Umman ve Riyad’daki ofisleri ile Doğuş İnşaat, Körfez Ülkeleri’ndeki operasyonları ve iş geliştirme faaliyetlerine hızla devam ediyor.