25.05.2017 Geri
Doğuş İnşaat, Great Place to Work® Enstitüsü'nün, her sene 53 ülkede gerçekleştirdiği araştırma ve değerlendirme sonuçlarına göre düzenlediği yarışmada, bu sene de Türkiye İnşaat Sektörü'nde "Türkiye'nin En İyi İşvereni" seçilen ilk ve tek şirket olmayı başardı.

Great Place to Work® Enstitüsü'nün, her sene Türkiye'nin de dahil olduğu 53 ülkede, 16 milyondan fazla çalışanın görev aldığı çeşitli sektörlerdeki ve yapıdaki kuruluşlar arasında Trust Index© Çalışan Anketi ve Culture Audit© İş Yeri Kültürü Analizi ile yaptığı değerlendirme sonucunda "Türkiye'nin En İyi İşverenleri 2017" belirlendi. Sonuçların, yıllık olarak dünya çapındaki Fortune, Handesblatt ve Le Figaro Économie yayınlarında paylaşıldığı bu en büyük ve en saygın iş yeri kültürü incelemesinin gala gecesi, 24 Mayıs 2017 tarihinde Wyndham Grand İstanbul Levent'te gerçekleştirildi. Great Place to Work® Türkiye Genel Müdürü Eyüp Toprak tarafından "Türkiye'nin En İyi İşvereni" ödülü, Doğuş İnşaat İnsan Kaynakları Ekibi'ne takdim edildi.

İş yerinde güven, gurur ve takım ruhunu; çalışan perspektifinden tanımlamayı amaçlayan analiz, anonim anketler aracılığıyla gerçekleştirildi. Kurum içi çalışan deneyimleri incelenerek; takdir edilme, güven duyma, değer görme, duygusal ve psikolojik anlamda sağlıklı ve gelişime açık bir iş ortamında çalışma gibi unsurlar üzerinden şirketlerin İK politikaları ve uygulamaları değerlendirildi. Elde edilen sonuçlar doğrultusunda; şirketler bulundukları kategorilerdeki rakipleri ile karşılaştırılarak En İyi İşverenler Listesi'ndeki yerini aldı.

2014 yılında 50-500 çalışan sayısı kategorisinde Türkiye'nin En İyi İşvereni seçilen Doğuş İnşaat, bu başarısını 2017'ye de taşıdı.