14.03.2018 Geri
Doğuş İnşaat Yönetim Kurulu Görevli Üyesi ve CEO’su Burak Talu, T.C. Ekonomi Bakanlığı tarafından 11-13 Mart 2018 tarihlerinde Tokyo'ya gerçekleştirilen “Türkiye-Japonya İş birliği Heyeti” ziyareti kapsamında düzenlenen “Japonya-Türkiye Altyapı Semineri”ne konuşmacı olarak katılım sağladı.

Türk müteahhitlik şirketleri ile Japon şirketler arasındaki üçüncü ülke iş birliğinin geliştirilmesini, özellikle de Afrika’da hayata geçirilecek projelerde iş birliği yapılmasını ve Japon şirketlerinin, Türkiye'de yatırım yapmaya teşvik edilmesini hedefleyen etkinlik dâhilinde; T.C Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin Tokyo ziyaretine, Türk milletvekilleri ve Türkiye’nin önde gelen müteahhitlik şirketleri eşlik etti. Bu ziyaret kapsamında; Doğuş İnşaat Yönetim Kurulu Görevli Üyesi ve CEO’su Burak Talu hem Başkan Vekili olduğu Türkiye Müteahhitler Birliği adına hem de Doğuş İnşaat adına Tokyo Imperial Otel’de 12 Mart 2018 tarihinde konuşma yaptı.

TMB adına yaptığı sunumda Talu; Türk müteahhitlerinin uluslararası arenada, farklı coğrafyalarda dünden bugüne gerçekleştirdiği faaliyetlere ve Türk müteahhitlik sektörünün gelişimine değindi. Doğuş İnşaat adına yaptığı sunumda ise; Şirket’in Japon firmalarla iş birliği kurarak hayata geçirdiği eski ve güncel projelerden bahsetti. Türklerin çetin coğrafyalarda ve zorlu koşullarda iş yapma yeteneği, etkin zaman yönetimi ve doğru fiyatlandırma konularındaki becerileri; Japonların finansman, iş disiplini, dizayn ve teknoloji alanındaki uzmanlığıyla buluşturulduğunda başarının kaçınılmaz olacağını ve özellikle Afrika kıtasına odaklanmanın gerekliliğini vurguladı. Ayrıca, Japonların önümüzdeki dönemde dünyanın çeşitli ülkelerinde altyapı projeleri için 200 milyar USD değerinde finansman sağlayacağını belirtti.