21.06.2018 Geri
Doğuş İnşaat’ın yapımını üstlendiği Kılavuzlu Sulaması Ana Kanalı 1. Kısım İnşaatı kapsamında gerçekleştirilen Belpınar Tüneli ve tek yüklenici olarak yapımını gerçekleştirdiği Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy Metro Projesi 2019 yılında Napoli’de gerçekleştirilecek “ITA-AITES Dünya Tünelcilik Kongresi”nde işlenecek projeler arasında yer almak üzere ön elemeyi geçti.

Uluslararası Tünelcilik ve Yer Altı Yapıları Birliği (International Tunnelling and Underground Space Association (ITA-AITES)) tarafından 3-9 Mayıs 2019 tarihlerinde Mostra d’Oltremare’de düzenlenecek “Tüneller ve Yer Altı Şehirleri: Mühendislik ve İnovasyon, Arkeoloji, Mimari ve Sanat ile buluşuyor” (Tunnels and Underground Cities: Engineering and Innovation meet Archaeology, Architecture and Art) temalı kongrede, Kılavuzlu Sulaması proje ekibi tarafından hazırlanan “Türkiye’de Serpantinit ve Peridotitli Kompleks Zeminlerde EPB-TBM Kazılarında Yaşanan Sıkıntılar” konulu bildiri ve “Zemin Mühendisliği parametrelerinin patlatma kaynaklı titreşimlere olan etkisi” konulu bildiri ön elemeyi geçerek kongreye kabul edildi.

Dünyanın önde gelen ve en büyük tünelcilik etkinliklerinden biri olan ve dünyanın her köşesinden tünelcilik ve yer altı yapıları alanlarında uzman ve profesyonelleri ağırlayacak bu kongrede, bir sonraki aşamayı geçmesi durumunda “Kılavuzlu Sulaması Ana Kanalı 1. Kısım İnşaatı” ve Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy Metrosu proje ekipleri Napoli’de sunum gerçekleştirme fırsatı bulacak.

Dubai’de 21-26 Nisan 2018 tarihlerinde gerçekleştirilen bir önceki kongreye "Tarihi Üsküdar Meydanı Altında TBM ile Tünel Yapımı" konulu sunum ile katılan “Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy Projesi” izleyiciler ve sektör otoriteleri tarafından büyük beğeni toplamıştı.